Η «Σελεσάο» διέλυσε την Αϊτή με 7-1, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο Copa America.

Ο Κουτίνιο μόλις στο 14′ με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τους Βραζιλιάνους, ενώ 15 λεπτά αργότερα (29′) ο ίδιος σε κενή εστία έκανε το 2-0. Στο 35’ ο Ρενάτο Αουγκούστο, με κεφαλιά, πέτυχε το τρίτο γκολ στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βραζιλιάνοι «πήραν φωτιά» βάζοντας άλλα τέσσερα γκολ. Στο 59′ με τον Γκάμπριελ, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή, και στο 67′ με τον Λίμα. Στο 70′ η Αϊτή με τέρμα του Μαρσελίν μείωσε σε 5-1 και παράλληλα έγραψε ιστορία, καθώς ήταν το πρώτο τέρμα της στο Copa America.

Ωστόσο η «Σελεσάο» συνέχισε να σκοράρει, στο 86′ με τον Ρενάτο Αουγκούστο και στο 92′ με τον Κουτίνιο, ο οποίος κάνοντας χατ–τρικ διαμόρφωσε το τελικό 7-1.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ντούνγκα): Άλισον, Ντάνι Άλβες, Μαρκίνιος, Ζιλ, Φιλίπε Λουίς, Καζεμίρο (62′ Λούκας Λίμα), Ουίλιαν, Ελίας (72′ Ουάλας), Ρενάτο Αουγκούστο, Κοουτίνιο, Ζόνας (46′ Γκαμπιγκόλ).

ΑΪΤΗ (Νεβέ): Πλασίντ, Αλσενά (83′ Μορίς), Ζερόμ, Ζενεβουά, Ζαγκί, Γκορέξ, Αλεξάντρ (62′ Ιλέρ), Μαρσελέν, Λαφράνς, Λουί, Μπελφόρ (49′ Ναζόν).