O Ταπόκο (47′) ισοφάρισε για τον Πανιώνιο και του χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς είχε την έμπνευση να βάλει στο ματς πριν από την έναρξη της επανάληψης τον Ταπόκο, με το Γάλλο μέσο να τον δικαιώνει και να ισοφαρίζει στο 47’ το γκολ του Μάσα (44’ με πέναλτι). Αγωνιστικά πάντως οι δυο ομάδες απέδειξαν και σήμερα πως είναι οι πιο φορμαρισμένες του πρωταθλήματος και προσέφεραν καλό θέαμα.

Στο 15΄ ο Μανιάς με εκπληκτικό σουτ «τράνταξε» το δοκάρι του Γιαννιώτη, σε μια φάση που οι Αρκάδες «άγγιξαν» το 1-0. Το πέτυχαν όμως σε κομβικό σημείο και λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου. Έπειτα από σέντρα, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Βλάχου και ο διαιτητής Κατσικογιάννης καταλόγισε πέναλτι. Ο Μάσα ανέλαβε την εκτέλεσή του και δεν αστόχησε για το 1-0 στο 43΄.

Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Ταπόκο, όπου δεν πέρασαν καλά καλά δυο λεπτά από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο και «χτύπησε»! Από κόρνερ, η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή, δεν απομακρύνθηκε από κανέναν και ο Ταπόκο έγραψε το 1-1. Στο 50’ ύστερα από σύγχυση στην περιοχή του Αστέρα και κεφαλιά του Μπεν, η μπάλα βρήκε το δοκάρι κι έτσι δεν έγινε η μεγάλη ανατροπή.

Ο Αστέρας Τρίπολης παρέμεινε αήττητος σε 7 εντός έδρας ματς, ενώ ο τρομερός Πανιώνιος -που βρίσκεται στη 2η θέση- έχει μόλις μία ήττα στις τελευταίες 10 αγωνιστικές!