Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 3-0 την Μπρόντμπι στη Λεωφόρο και ουσιαστικά είναι με το ένα πόδι… στους ομίλους του Europa League!

Το «τριφύλλι» μετέτρεψε σε θρίαμβο το πρώτο παιχνίδι με την Μπρόντμπι, τη διέλυσε 3-0 και πάει στη Δανία την άλλη Πέμπτη για να «σφραγίσει» και… τυπικά την πρόκριση και την επιστροφή στη φυσική του θέση: στην Ευρώπη!

Οι πράσινοι «ξετύλιξαν»… υπέροχα τη σωστή αποβολή του Κρόνε στο 33’ και την κατάλληλη στιγμή ο Μπεργκ (στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με γκολάρα) άνοιξε το χορό στο «πάρτι» που στήθηκε στη Λεωφόρο.

<iframe width=»560″ height=»315″ src=»https://www.youtube.com/embed/NWmafXFK2tk» frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>

Όταν, δε, ο Ρόνου ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Ιμπάρμπο (50’) κι άφησε την ομάδα του με εννιά παίκτες, ξεκίνησε η… καταιγίδα. Με τον Λεντέσμα από το σημείο του πέναλτι να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων και να σερβίρει εκπληκτικά στον… τρελοΣουηδό για το κερασάκι στην τούρτα (82’), την ώρα που είχαν χαθεί ένα «κάρο» ευκαιρίες για να ξεφύγει κι άλλο το σκορ.