Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες στην Basket League επικρατώντας εύκολα του Ρεθύμνου στο ΟΑΚΑ με 84-62

Οι «πράσινοι» μετά τη νίκη επί της Νταρουσάφακα γύρισαν στις επιτυχίες και στις εγχώριες διοργανώσεις. Το «τριφύλλι» για ένα δεκάλεπτο συνάντησε αντίσταση από τους Κρητικούς, αλλά στη συνέχεια έπαιξε καλύτερα κι έφτασε σε μία άνετη επικράτηση όπως μαρτυράει και το τελικό σκορ.

Ο Σάσα Τζόρτζεβιτς απέναντι στους Κρητικούς είδε τον Μποχωρίδη να γυρίζει και να παίρνει λεπτά «κανονικής» συμμετοχής, τον Γιάνκοβιτς ν’ αγγίζει το double-double (13π., 9ριμ.), τον Παππά να βγάζει ενέργεια και τον Παπαγιάννη να ξεδιπλώνει κομμάτια του ταλέντου του σε κάθε ευκαιρία που του δίνεται. Πλέον, ακολουθούν αγώνες do or die για τον Εξάστερο και θα κριθούν πολλά ειδικά για τους παίκτες που είναι προς αμφισβήτηση, όπως οι Πάβλοβιτς (δεν έπαιξε σήμερα λόγω ίωσης) και Κούσμιτς! Άλλωστε, το λίφτινγκ προχωρά με τον Μαρκίζ Χέινς να είναι ο πρώτος που ντύθηκε στα πράσινα.