Η Ένωση πήρε το κρίσιμο παιχνίδι στην Πυλαία με 68-59 και πάει τη σειρά πλέον σε τρίτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ.

Στηριζόμενη στην εξαιρετική της άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ διατήρησε το προβάδισμα που είχε πάρει από το πρώτο ημίχρονο και πέτυχε τη μεγαλύτερη νίκη της μέχρι στιγμής στη σεζόν.

Η ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ καλά το ματς, ωστόσο η Ένωση, έχοντας για όπλο στο πρώτο μέρος την καλή της άμυνα αλλά και τα περιφερειακά σουτ, κατάφερε γρήγορα να ανατρέψει την κατάσταση και να προηγηθεί στο δεύτερο δεκάλεπτο με 13 πόντους, 33-46.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι δεν άλλαξε μοτίβο και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των Βασιλειάδη και Σχορτσανίτη η ΑΕΚ με καθοριστικά καλάθια του Μιλόσεβιτς πήρε τη μεγάλη νίκη και πλέον οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σε τρίτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ.