Σπουδαία εμφάνιση από τον Ολυμπιακό που σκόρπισε τον Αστέρα Τρίπολης με το εντυπωσιακό 5-0!

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ο Ολυμπιακός ο οποίος έκανε ίσως την καλύτερή του φετινή εμφάνιση, διαλύοντας με το εμφατικό 5-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Με όπλο την ουσία στο παιχνίδι τους οι Πειραιώτες «καθάρισαν» το ματς χάρη στα δύο γκολ του Ιντέγε, το ένα από ασίστ Μαζουακού στο 13’ και το άλλο στο φινάλε του ημιχρόνου από πάσα του Ντουρμάζ (41’). Ο Σουηδός μεσοεπιθετικός συνέχισε να μοιράζει γκολ και στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας χατ-τρικ, με τις πάσες του στα δύο τέρματα του Φορτούνη (50’ και 64’). Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Πάρντο, που έγραψε το τελικό σκορ με υπέροχο σουτ στο 79’.

Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί στις 3 (Τετάρτη) Φεβρουαρίου στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».