Ο Απόλλων Σμύρνης έκανε το 2-2 κόντρα στον Άρη και διατήρησε το αήττητο που έχει στο κάστρο του στο φετινό πρωτάθλημα της Football League.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Άρη. Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Ίλιτς (14’) και Ντούνη (33’) και έβαλαν γερές βάσεις νίκης προκειμένου να μπουν σφήνα στην πρώτη δυάδα της Football League.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως και στο 53’ ο Αλμπάνης μείωσε για την «ελαφρά ταξιαρχία» και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντάσιος έκανε το 2-2, με τον Απόλλωνα, με τις 11 νίκες φέτος και με τις 4 ισοπαλίες που έχει, να είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που είναι αήττητη και καλπάζει για τα μεγάλα σαλόνια.