Εφιαλτική ήταν η επιστροφή του Ζοζέ Μουρίνιο στο «Στάμφορντ Μπριτζ», καθώς Τσέλσι νίκησε 4-0 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Ο «Special one» είδε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να γίνεται παιχνιδάκι στα χέρια της αγριεμένης Τσέλσι και όχι απλά να χάνει, αλλά να διασύρεται με το βαρύ 4-0. Eίναι μόλις η 2η δεύτερη ομάδα του Πορτογάλου που στο αγγλικό πρωτάθλημα δέχεται 4 γκολ και πάνω, με πρώτη το 5-3 της Τότεναμ επί της Τσέλσι τον Ιανουάριο του 2015.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό ο Πέδρο, ενώ 20 λεπτά αργότερα ο Κέιχιλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να αντιδράσει σε καμία περίπτωση και έτσι ο Αζάρ έκανε το 3-0 στο 62′, ενώ το θρίαμβο της Τσέλσι ολοκλήρωσε στο 70′ ο Καντέ.