O ΠΑΣ δεν πτοήθηκε που βρέθηκε πίσω στο σκορ και πήρε μάγκικο διπλό (2-1) στο Αγρίνιο.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη πήρε «μάγκικο» διπλό στην έδρα του Παναιτωλικού με σκορ 2-1, κάνοντας μεγάλη ανατροπή στο β’ ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Μαμπουλού, που ήταν ο σκόρερ και των δύο τερμάτων. Συγκεκριμένα, στο 32′ και ενώ το ματς ήταν ακόμα στο 0-0, ο Μπέριος σκόραρε, αλλά ο επόπτης έκανε μια πολύ άστοχη υπόδειξη, σηκώνοντας λανθασμένα τη σημαία για οφσάιντ. Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Παναιτωλικός σκόραρε 10 λεπτά αργότερα, με ένα πολύ τυχερό γκολ του Φερέιρα, αφού η μπάλα κόντραρε στον Μπέριο.

Παρ’ όλα αυτά, στο β’ ημίχρονο και μετά το 59′ που στο ματς πέρασε ο Μαμπουλού, ο ψύχραιμος ΠΑΣ πέτυχε απόλυτα δίκαια δύο γκολ με σκόρερ τον Κονγκολέζο και μάλιστα ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, στο 76′ ο α’ βοηθός έκοψε τον Κόντε σε ακόμα μία φάση τετ-α-τετ για τους φιλοξενούμενους.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΣ φτάνει στους 13 βαθμούς τη στιγμή που έχει και αγώνα λιγότερο κόντρα στον Λεβαδειακό και πλέον είναι μόνος στην 3η θέση. Ο Παναιτωλικός αντίθετα παρέμεινε χαμηλά με μόλις 8 βαθμούς.