Ο Ερυθρός Αστέρας… ζόρισε την ΤΣΣΚΑ, όμως η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη επικράτησε με 77-76 και έκανε το 2-0 στη σειρά.

Ο Ερυθρός Αστέρας έβαλε για δεύτερο παιχνίδι πολύ δύσκολα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ωστόσο οι Ρώσοι πήραν τη νίκη με 77-76 και έκαναν το 2-0 στη σειρά. Οι Σέρβοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 44-48 και στην επανάληψη έγινε ντέρμπι.

Οι Ρώσοι μπήκαν δυνατά και με σερί 7-0 έκαναν το 53-52, με τον Χάινς να σκοράρει στη συνέχεια για το 63-57. Τελευταίος όμως μίλησε ο Στίματς, ο οποίος έγραψε το 63-60 πριν ολοκληρωθεί το τρίτο δεκάλεπτο.

Στο +7 (69-62) έφτασε η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη μέχρι το 35′, αλλά ένα τρίποντο του Γιόβιτς κράτησε ζωντανό τον Ερυθρό Αστέρα (70-68), με τον Σιμόνοβιτς να ισοφαρίζει σε 70-70 για τους Σέρβους. Με τρίποντη βόμβα του Γιόβιτς 1:13 πριν το τέλος, ο Ερυθρός Αστέρας πέρασε μπροστά (74-75), βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι, αλλά ο Τεόντοσιτς ευστόχησε στο κρισιμότερο σουτ για το 77-75. Ο Κίνσεϊ είχε 1/2 βολές (77-76), ο Βοροντσέβιτς αστόχησε στη συνέχεια σε δύο βολές και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε τη νίκη, κάνοντας το 2-0 στη σειρά.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 44-48, 63-60, 77-76