O Παναθηναϊκός ηττήθηκε από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 στη Λεωφόρο και έστω και με άγχος προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε ένα ματς που κάθε άλλο παρά ματς Κυπέλλου θύμιζε , ο Παναθηναϊκός παραλίγο να πάθει απίθανο κάζο από τον ΠΑΣ Γιάννινα! Οι «πράσινοι» σε ένα ματς που ήλεγχαν απόλυτα καθ’ όλη τη διάρκειά του και στο οποίο δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο, δέχθηκαν γκολ από τον Φερφελή στο 93’ και λίγο έλειψε να δεχθούν και δεύτερο τέρμα στην τελευταία φάση του αγώνα.

Η ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι «οχυρωμένη» με το 1-2 του πρώτου ματς στο α’ ημίχρονο δεν κυνήγησε ιδιαίτερα το γκολ στο πρώτο 45λεπτο ενώ αντίστοιχα και ο ΠΑΣ παρά το γεγονός ότι επιζητούσε δύο γκολ για να προκριθεί, δεν ήταν καθόλου απειλητικός.