Γουέστ Χαμ και Αρσεναλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3, σε ένα συναρπαστικό ματς της 33ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Άρσεναλ ενώ προηγήθηκε με 2-0 στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, τα «σφυριά» ισοφάρισαν με δύο γκολ του Αντι Κάρολ, ο οποίος στο 52ο λεπτό πέτυχε χατ τρικ (το δεύτερο στην καριέρα του), ολοκληρώνοντας την ολική ανατροπή των γηπεδούχων. Στη συνέχεια η Αρσεναλ αντέδρασε και ισοφάρισε στο 70′ με τον Κοσιελνί στο τελικό 3-3.

Το αποτέλεσμα βοηθάει μόνο τη Λέστερ, η οποία παίζει την Κυριακή με Σάντερλαντ και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η Τότεναμ έχει το ντέρμπι με τη Γιουνάιτεντ μπορεί να αυξήσει ακόμα περισσότερο τη διαφορά της.

<iframe width=»560″ height=»315″ src=»https://www.youtube.com/embed/BLZ3GZZtjXA» frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>