Ούτε η αλλαγή του χρόνου ούτε το… ταρακούνημα από το στραβοπάτημα πριν από τα Χριστούγεννα ούτε καν η προσθήκη του ποιοτικού Αϊντάρεβιτς στη μεσαία γραμμή στάθηκαν ικανά να αλλάξουν την αγωνιστική εικόνα της ΑΕΚ. Και κυρίως, δεν άλλαξαν τις… συνήθειες εντός έδρας.

Η ΑΕΚ και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0 στο ΟΑΚΑ για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική της Super League. Η Ένωση είχε την συντριπτική κατοχή, πολλές ευκαιρίες, αλλά «κλειδώθηκε» από την πολυπρόσωπη και καλά στημένη άμυνα των φιλοξενούμενων. Ήταν η 5η εντός έδρας ισοπαλία σε οχτώ αγώνες, για την ομάδα του Μοράις που συνεχίζει να «πετάει» βαθμούς στο ΟΑΚΑ, αν και παραμένει αήττητη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Οι παίκτες του Μοράις είχαν την κατοχή της μπάλας και είχαν κλείσει στο μισό γήπεδο τον Παναιτωλικό. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι με την πολυπρόσωπη άμυνα κρατούσαν το μηδέν.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΚ είχε την απόλυτη υπεροχή, αλλά ο Παναιτωλικός είχε κλείσει όλους τους διαδρόμους μπροστά στην εστία του Κυριακίδη, ο οποίος όποτε χρειάστηκε έκανε σωτήριες επεμβάσεις . Οι φιλοξενούμενοι, από την πλευρά τους, άγγιξαν δυο φορές το γκολ σε ισάριθμες αντεπιθέσεις. Μετά το τέλος του αγώνα οι οπαδοί της ΑΕΚ αποδοκίμασαν τους παίκτες για την 5η ισοπαλία.