Ο Ολυμπιακός πέρασε από την Τρίπολη επικρατώντας 2-1 κόντρα στον άτυχο Αστέρα.

Tην τέταρτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να βάλει το πόδι στο γκάζι πέτυχε ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι πέρασαν από το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» επικρατώντας 2-1 απέναντι στον Αστέρα.

Η ομάδα του Χάβου είχε τις ευκαιρίες με μεγαλύτερη το δοκάρι του Μάσα στο 43’, όμως οι Πειραιώτες είχαν την ουσία, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 37ο δευτερόλεπτο με τον Ερνάνι να εκμεταλλεύεται την όμορφη πάσα του Φορτούνη.

«Φωτιά» ήταν το ξεκίνημα και στο δεύτερο ημίχρονο για τους παίκτες του Σίλβα. Ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός έδωσε και πάλι τη λύση, με τον Κασάμι να είναι ο δημιουργός στο 49ο λεπτό. Τραυματίστηκε κι αντικαταστάθηκε ο Καπίνο στο 73’ από τον Ρομπέρτο. Το γκολ των Αρκάδων σημείωσε ο Δημούτσος με όμορφο σουτ λίγο πριν την… εκπνοή (90’).

{source}
<iframe width=»560″ height=»315″ src=»https://www.youtube.com/embed/PmsJOIOxPyc» frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>