Πέταξε… βαθμούς στην Τρίπολη ο Ολυμπιακός, για δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς (το προηγούμενο με Πλατανιά). Οι «ερυθρόλευκοι» ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα 0-0 κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη.

Με… διακοπή ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο, εξαιτίας προβλήματος στους πυλώνες του γηπέδου. Παρά την έντονη βροχόπτωση και την κακή κατάσταση του γηπέδου το πρώτο 45λεπτο ήταν καλό, με τους Αρκάδες να έχουν ευκαιρίες, αλλά να μην μπορούν να νικήσουν τον Λεάλι. Οι παίκτες του Μπέντο απείλησαν ουσιαστικά μόνο σε μία φάση με τον Σεμπά.

Καλύτεροι οι Πειραιώτες στο δεύτερο, είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ αλλά έπεσαν επάνω στον Ντοναρούμα. Με 10 τελείωσαν τον αγώνα οι Αρκάδες, καθώς ο διαιτητής απέβαλε τον Μάσα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για… θέατρο.