Ο Πλατανιάς επικράτησε 3-0 του Λεβαδειακού και έδειξε ότι έχει κάνει πολλά παραπάνω για να μείνει στη Σούπερ Λιγκ.

Ένας εκπληκτικός -στο πρώτο ημίχρονο- Πλατανιάς πέρασε σαν… σίφουνας από τη βροχερή Βοιωτία, επικρατώντας 3-0 του Λεβαδειακού.

Οι Κρητικοί πήραν κεφάλι στο σκορ, με τον Κουλιμπαλί στο 4’. Στο 32’, οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν δύο τα τέρματά τους, με νέο άψογο συνδυασμό. Ο Ανγκούλο έδωσε στον Στανισάβλιεβιτς, αυτός με ωραίο τσίμπημα απέφυγε το τάκλιν του Μεντί και ενώ ήταν απέναντι από τον Μοσχονά προτίμησε να σιγουρέψει το γκολ και έστρωσε στον Αποστολόπουλο, ο οποίος πρώτα κοντρόλαρε και στη συνέχεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πέντε λεπτά μετά, ο Γιάχιτς έκανε τραγικό γύρισμα προς τα πίσω, η μπάλα δεν έφθασε ποτέ στον Μοσχονά και λόγω του βρεγμένου τερέν, ο Ανγκούλο επωφελήθηκε και με άψογο τσίμπημα της μπάλας διαμόρφωσε το 3-0.