Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η Μίλαν ισοφάρισε σε 2-2 την Ίντερ στην τελευταία φάση του αγώνα παίρνοντας έναν σημαντικό βαθμό για την έξοδο της στην Ευρώπη.
Η Μίλαν παρότι έμεινε πίσω με 2-0 κόντρα στην Ίντερ, ωστόσο η φανέλα της δεν της επέτρεπε να παρατήσει το ματς και έκανε την ανατροπή παίρνοντας στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Αποτέλεσμα δίκαιο αν δει κανείς το πως κύλησε όλη η αναμέτρηση και τις φάσεις εκατέρωθεν που είχαν οι δυο ομάδες στην διάρκεια του 90λεπτου.
Αγωνιστικά, η  Ίντερ ευτύχησε να απειλήσει την εστία του Ντοναρούμα στο 35′, όταν και άνοιξε το σκορ με τον Καντρέβα ο οποίος μπήκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, πλάσαρε όμορφα και άνοιξε το σκορ.
Εννιά λεπτά αργότερα μάλιστα η Ιντερ  πέτυχε  και δεύτερο γκολ με τον Ικάρντι. Στην επανάληψη η Μίλαν ανέβασε ρυθμό και κατάφερε αρχικά στο 84΄’ να μειώσει με τον Ρομανιόλι, ενώ στο 97′  έφτασε στην ισοφάριση με τον Σαπάτα.