Η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε με 3-1 τη Γουέστ Χαμ στο «Etihad», έφτασε στο 3/3 φέτος και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Θυμίζοντας κατά διαστήματα την Μπαρτσελόνα του Πεπ Γκουαρντιόλα, η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 3-1 τη Γουέστ Χαμ, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ραχίμ Στέρλινγκ. Ο Άγγλος επιθετικός των «Πολιτών» συνέχισε να μαγεύει υπό τις οδηγίες του Γκουαρντιόλα, καθώς σκόραρε δύο φορές σήμερα και έφτασε τα 3 γκολ και τις 3 ασίστ στα 4 επίσημα ματς του Ισπανού τεχνικού στον πάγκο της Σίτι.

Στο 7΄ πήρε την ωραία πάσα του Νολίτο και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με τον Φερναντίνιο 11 λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα και άπαντες να ετοιμάζονται να βάλουν και το «over» δίπλα στο «game», στην ένδειξη του συγκεκριμένου ματς. Η Γουέστ Χαμ μείωσε με τον Αντόνιο στο 58΄ με κεφαλιά, αλλά στις καθυστερήσεις ο Στέρλινγκ -με ωραία ενέργεια και τρομερό πλασέ- «έγραψε» το τελικό 3-1.

<iframe width=»640″ height=»360″ src=»https://videa.hu/player?v=GXePbF1rBA3FVr4a» allowfullscreen=»allowfullscreen» webkitallowfullscreen=»webkitallowfullscreen» mozallowfullscreen=»mozallowfullscreen» frameborder=»0″></iframe>