Ο Άρης έπαθε μπλακ άουτ στην τέταρτη περίοδο στο Βερολίνο και έχασε 82-67 από την Άλμπα, στην 3η αγωνιστική του Last 32 του Eurocup.

Οι «κίτρινοι» παρά το γεγονός ότι έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ στο Βερολίνο, εν τούτοις … κόλλησαν στην τελευταία περίοδο και γνώρισαν την ήττα από την Άλμπα με σκορ 82-67.

Οι Θεσσαλονικείς επέστρεψαν από το -12, βρέθηκαν να προηγούνται ακόμη και με 5, ξεκίνησαν το τελευταίο δεκάλεπτο στο 58-58, αλλά τραγικά λάθη -και… μπόλικο άγχος- τούς οδήγησαν στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο Last 32 του Eurocup.

Αν, πάντως, η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη νικήσει τους Γερμανούς την άλλη βδομάδα στη Θεσσαλονίκη και πάρει και το ροζ φύλλο αγώνα στη Λιθουανία απέναντι στη Νεπτούνας, δύσκολα θα χάσει την πρόκριση στους «16», καθώς η Άλμπα έχασε στην Κλαϊπέντα.