Oi «κόκκινοι διάβολοι» συνέτριψαν την Ουγγαρία με 4-0 και πάνε στα προημιτελικά, απέναντι στους Ουαλούς, με άγριες διαθέσεις!

Το Βέλγιο έδειξε τις προθέσεις του σε αυτό το Euro, που δεν είναι άλλες από το να φτάσει όσο πιο ψηλά μπορεί. Ακόμα και στον τελικό.

Δικαίως η ομάδα του Βίλμοτς κάνει όνειρα για κούπα… καθώς συνέντριψε άνετα τους Ούγγρους με 4-0 στην Τουλούζη και πήρε το εισιτήριο για τους «8», όπου θα συναντήσει την Ουαλία. Εμπόδιο που δεν φαντάζει ικανό να τη σταματήσει.

Αγωνιστικά, οι Βέλγοι άνοιξαν το σκορ με τον Αλντερβάιρελντ, με κεφαλιά μόλις στο 10ο λεπτό. Παρά τις ευκαιρίες οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν καθάρισαν νωρίς το παιχνίδι κι έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα του Στορκ να τους απειλήσει στο πρώτο 20άλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Η πρόκριση «κλείδωσε» στο 78’ όταν ο Μπατσουαγί έκανε το 2-0 και δύο λεπτά αργότερα ο εκπληκτικός Αζάρ έβαλε το τρίτο τέρμα. Στις καθυστερήσεις ο Καράσκο έβαλε το κερασάκι στην τούρτα (90΄+1’).

<iframe width=»560″ height=»315″ src=»https://www.youtube.com/embed/y2MUI37QE64″ frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>