Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν Πανιώνιος και Αστέρας Τρίπολης στη Νέα Σμύρνη και παρέμειναν ισόβαθμοι στην 5η θέση της βαθμολογίας της Super League.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε με καταιγιστικό ρυθμό στο παιχνίδι, καθώς κατάφερε μέσα στα πρώτα 5 λεπτά να σημαδέψει δύο φορές το δοκάρι και μία ο τερματοφύλακας του Αστέρα να σώσει σωτήρια!

Συγκεκριμένα, ο Βλάχος στο 2ο μόλις λεπτό έκανε τη σέντρα-σουτ από τα δεξιά με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή. Δύο λεπτά αργότερα ο Γκοϊ αν γύρισε λανθασμένα τη μπάλα προς τον Μπαντή με τον Ανσαριφάντ να προλαβαίνει αλλά τον Έλληνα πορτιέρο να σώζει σωτήρια. Η πολιορκία δεν είχε τελειώσει ακόμα, με τον Μασούρα λίγα δευτερόλεπτα μετά να πιάνει απίστευτο σουτ με τη μπάλα να βρίσκει εκ νέου στο δοκάρι.

Ο Πανιώνιος συνέχιζε να απειλεί μπροστά με τον Αστέρα να βρίσκεται σε ρόλο… κομπάρσου χωρίς μάλιστα να μπορεί να απειλήσει. Είναι χαρακτηριστικό ότι το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τις τελικές προς την εστία να είναι 10-2 υπέρ του Πανιωνίου που αδικείτο κατάφορα από το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός δεν ήταν ανάλογος με αυτόν του πρώτου με τον Πανιώνιο να είναι η μόνη ομάδα που δημιουργούσε ευκαιρίες. Στο 66’ ο Μπαντής έκανε την απόκρουση του αγώνα καθώς σταμάτησε τον Μπακασέτα σε απευθείας βολέ μέσα από την περιοχή. Λίγο αργότερα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο το νέο μεταγραφικό απόκτημα των «κυανέρυθρων» Φάνης Τζανδάρης πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του.

Το 0-0 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος (ο Λανθαρότε έστειλε τη μπάλα πολύ ψηλά από καλή θέση στο 89’) με τις δύο ομάδες να παραμένουν ισόβαθμες στη βαθμολογία της Supe League.