Mεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό μέσα στο Μιλάνο για τον Ευρωλίγκα. Με ανατροπή στα τελευταία 2 λεπτά και κορυφαίο τον Πάτρικ Γιανγκ επικράτησε 66 – 71 της Αρμάνι.

Κλειδιά για τη νίκη ήταν ακόμα η καλή αμυντική συμπεριφορά που επέδειξαν οι «ερυθρόλευκοι» στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Ο Γιανγκ με 18 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ στους 16 σταμάτησε ο Πρίντεζης. Καθοριστική η συμβολή του Σπανούλη στην 4η περίοδο με δύο μεγάλα καλάθια που πέτυχε ενώ η μπάλα «έκαιγε» και ο Πρίντεζης που σταμάτησε στους 16 πόντους. Από τους Ιταλούς ο Τζεντίλε πήγε να πάρει μόνος του το ματς. Πέτυχε 24 πόντους, ενώ ο Σίμον πρόσθεσε άλλους 11.
Tα δεκάλεπτα: 23-20, 37-39, 54-52, 66-71

Μιλάνο: ΜακΛιν 2, Λαφαγέτ 5, Τζεντίλε 24, Τσερέλα, Μάτσβαν 9, Τζένκινς 8, Χάμελ 3, Μπάρατς 1, Λαουάλ 3, Σιμόν 11

Ολυμπιακός: Γιανγκ 18 (6/7 δίποντα), Χάντερ 4, Παπαπέτρου, Σπανούλης 14 (4ασ), Στρόμπερι Πρίντεζης 16 (6ρ), Αγραβάνης 4, Μάντζαρης, Χάκετ 9, Λοτζέσκι 6.