Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΠΑΣ Γιάννινα και Ξάνθη στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων».
Οι Ακρίτες κατάφεραν να προηγηθούν στο 60ο λεπτό με τον Βασιλακάκη, όμως οι γηπεδούχοι πήραν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε γκολ του Ζάιρο.
Η Ξάνθη τέλειωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λισγάρα στις καθυστερήσεις.
Οι συνθέσεις:
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Μιχαήλ, Ζάιρο, Μπέριος (82΄ Νικολιάς), Τζημόπουλος (29΄ λ. τρ. Κοζορώνης), Γιάκος, Κούτρης, Γαρουφαλιάς (67΄ Κοροβέσης), Καρανίκας, Κόντε, Ακόστα.
ΞΑΝΘΗ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίφκοβιτς, Καρασαλίδης, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Γιουνές (74΄ Ράνος), Σολτάνι (56΄ Πιτσέλι), Λουσέρο, Βασιλακάκης (83΄ Μεχία), Γουάλας, Λάζιτς, Λισγάρας.