Αλώβητος παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετώπισε πριν και κυρίως στη διάρκεια του αγώνα με τον Πανιώνιο έμεινε στη Νέα Σμύρνη ο Παναθηναϊκός στην πρεμιέρα των play off της Super League. ΣΟΚ με Λούκας Βιγιαφάνιες στον Παναθηναϊκό.

Το τελικό 1-1 σαφώς και αφήνει ικανοποιημένους τους «πράσινους» που προηγήθηκαν με τον Μπεργκ στο 38΄, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56΄ με τον Μασούρα. Με 10 παίκτες από το 12΄ έπαιζε το «τριφύλλι», λόγω αποβολής του Ζέκα με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Δύσκολα ο Βιγιαφανες

Ο μεσοεπιθετικός της ομάδας του Μαρίνου Ουζουνίδη τραυματίστηκε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Πανιώνιο κι αντικαταστάθηκε από τον Μαρινάκη στο 32ο λεπτό.

Τα νέα ύστερα από την πρώτη εκτίμηση του ιατρικού τιμ δεν είναι καθόλου ευχάριστα. Ο Βιγιαφάνιες υπέστη βαρύ διάστρεμμα κάτι που σημαίνει πως εκτός απροόπτου θα χάσει όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια των πράσινων για τα πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας.